En idiomas

Kilka słów o autorze

Juan Pelaez Gomez jest hiszpańskim dziennikarzem, pisarzem i fotografem urodzonym w Madrycie. Posiada wieloletnie doświadczenie jako dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny a także korespondent wojenny.
Obecnie jest dyrektorem Centrum Informacji Urzędu Miasta Las Rozas w Madrycie. Specjalizuje się także w tworzeniu strategii komunikacyjnych dla firm państwowych i prywatnych. Współpracuje z Uniwersytetem Complutense w Madrycie Wydziałem Nauk Informacyjnych. Prowadzi zajęcia z zakresu kontaktów z mass-mediami na studiach podyplomowych (min. MBA) oraz konferencje na Uniwersytetach w Toledo, Barcelonie, Ciudad Real i we Wrocławiu. Ukończył studia podyplomowe w zakresie Unii Europejskiej w Wyższej Szkole Dyplomacji w Madrycie. Współuczestniczył w pracach badawczych dla Wspólnoty Europejskiej nt. „Konsumpcja i nowe technologie”. Opublikował 5 książek w Hiszpanii i posiada kilka nagród w zakresie literatury i fotografii.
Obecnie do 1 -go lipca b.r. przebywa w Polsce na zaproszenie Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie prowadzi cykl wykładów nt. „Współpraca z mass mediami” oraz „Globalizacja i nowe technologie”.
Książki, które właśnie ukończył i które mogłyby zainteresować polskiego czytelnika to :
1. „ Jak zrozumieć Hiszpanów po śmierci Franco”.
2. „ P@ryż jest l@biryntem”.
Dla czytelnika polskiego autor przygotował następujący wstęp :
1. „ Jak zrozumieć Hiszpanów po śmierci Franco”.
Po dyktaturze Franco nastąpił w Hiszpanii okres przejściowy prowadzący kraj ku demokracji. Młodzież ze szkół średnich, z humorem, z dużą dozą humoru, jak to zwykle czynią Hiszpanie, przystosowuje się do nowych reguł gry. Dawne czasy represji mieszają się z nową rzeczywistością i nowymi problemami.
Jak zrozumieć dzisiejszą Hiszpanię nie sięgając do tej wczorajszej?
Jeżeli będziecie Państwo podróżowali po tym pięknym kraju jako turyści indywidualni lub z biurem podróży, jeżeli macie nażeczonego, nażeczoną, mężą lub żonę tej narodowości lub też chcecie zrozumieć co wspólnego istnieje między procesem polskim a hiszpańskim – strony tej książki pozwolą na znalezienie odpowiedzi na zadane pytania.
„Jak zrozumieć Hiszpanów po śmierci Franco” to dobra lektura na słoneczne i deszczowe dni, pobudzająca do śmiechu ale też i do refleksji w przededniu wejścia Polski do Unii Europejskiej.

2. P@ryż jest l@biryntem.
„Wierzymy, iż brak miłości nigdy nas nie dotknie. Kiedy jednakże pewnego dnia miłość odchodzi pytamy co robić dalej? Jak żyć? Jak zwalczyć głęboki smutek i rozpacz ?
Nikt nie może na nowo pokochać jeżeli nie przeszedł żałoby po ostatnim związku. I choć zdarza się, że zamiast iść naprzód wolimy cierpieć i pogrążać się we wspomnieniach -to w końcu przychodzi dzień kiedy zaczynamy żyć na nowo. Może nam w tym pomóc pisanie – mimo, że pisząc nie zawsze opowiadamy swoją własną historię”.
Auto
Powieść „P@ryż jest l@biryntem” próbuje dać odpowiedź na pytanie : dlaczego miłość odchodzi? Opowiada historię podróży przez Paryż do Algierii, Luisa – hiszpańskiego korespondenta wojennego. Książka wprowadza czytelnika od samego początku w pasjonującą grę między fikcją a rzeczywistością. Bohater gubi się w Paryżu – mieście labiryncie i w swoich wspomnieniach. We wspomnieniach tych mieszają się : miłość do Maoli – Paryżanki, przyjaźń z Salwadorem – dziennikarzem, erotyzm przygodnych podbojów miłosnych, czułość i przemoc nieoczekiwanego zakończenia historii.
To powieść jak najbardziej aktualna, opowiadająca o jednym z najbardziej powszechnych i złożonych doświadczeń ludzkości – miłości, której już nie ma. Język pełen zmysłowości i siły Południa jest jeszcze jednym atutem tej książki, do której po wielokroć będziemy sięgali zadając odwieczne pytanie : dlaczego?

Witam na mojej stronie www

es, montaña, escalada, aventura, autoayuda, autoayuda, fotografía, imágenes, ilustraciones


Muchas gracias.Thanks so much. Merci.

Introduce tus datos o haz clic en un icono para iniciar sesión:

Logo de WordPress.com

Estás comentando usando tu cuenta de WordPress.com. Cerrar sesión /  Cambiar )

Google photo

Estás comentando usando tu cuenta de Google. Cerrar sesión /  Cambiar )

Imagen de Twitter

Estás comentando usando tu cuenta de Twitter. Cerrar sesión /  Cambiar )

Foto de Facebook

Estás comentando usando tu cuenta de Facebook. Cerrar sesión /  Cambiar )

Conectando a %s